Veikia, net kai savininkas sistemoje nedalyvauja

Antradienis
2018-04-24
Taip teigia kūdikių akademijos ir vaikų darželio „Mažųjų valdos“ įkūrėja bei „7 intelektų lavinimo programos“ sumanytoja Renata Lazdin.
 

Ji sako dar nuo vaikystės žinojusi, kad turės savo verslą. Dabar moteris yra ne tik sėkminga verslininkė, bet ir žengia drąsius žingsnius plėsdama veiklą franšizės būdu.

Gyvenime R. Lazdin teko išbandyti įvairius karjeros vingius – nuo savo įkurtos tyrimų internetu kompanijos iki Užsienio reikalų ministro patarėjos kėdės. Tačiau save ji atrado vaikų ugdyme. „Kai sūnui sukako vieneri, ir gimė mintis, kad reikia atidaryti ankstyvojo ugdymo studiją. Bingo! Po 9 mėnesių atvėrėme kūdikių akademijos „Mažųjų valdos“ duris, kur pradėjo dirbti kelios ankstyvojo ugdymo mokytojos, o po pusmečio startavo mano sukurta dabar jau legendinė „7 intelektų lavinimo programa“, kurią tuo metu pati ir vedžiau. Esu nepaprastai dėkinga pirmiesiems mokiniams. Jų kantrybė ir pozityvumas leido sukurti kažką nepaprasto. Dabar jau penkerius metus dirbu šioje srityje ir manau, kad tai yra mano gyvenimo misija“, – sako moteris.

Norinčių netrūksta

Anot verslininkės, kūdikių akademija yra vienintelė vieta, siūlanti tiek daug įvairių programų, o „7 intelektų lavinimo programa“ sulaukė netikėto populiarumo. „Esu autorė be galo populiarios „7 intelektų lavinimo programos“, kuri Vilniuje dėstoma tik kūdikių akademijoje. Vaikų darželis „Mažųjų valdos“ yra vienintelis Lietuvoje siūlantis keturkalbį ugdymą – prie pagrindinių auklėtojų dirba kitakalbiai asistentai-mokytojai. Vaikai natūraliai kasdien aplinkoje girdi ne tik lietuvių, bet ir anglų, ispanų ir rusų kalbas. Maža to, muzikinį, fizinį ir emocinį lavinimą suvokiame kaip būtinybę. Šiuos malonumus patiria visi vaikai, nes tai ne būreliai, kuriuos gali pasirinkti arba nepasirinkti, tai – harmoningo ugdymo programa. Kuriame tobulėjimui palankią aplinką be įtampos, be perspaudimo ar vertimo mokytis, matyt, todėl ir nebesutalpiname visų norinčių“, – džiaugsmo neslepia R. Lazdin.

Padeda atrasti vaiko supergalias

Verslininkės sukurta „7 intelektų lavinimo programa“ – tai 16 susitikimų kursas, nuo 2014 metų dėstomas Vilniuje esančioje kūdikių akademijoje „Mažųjų valdos“. Nuo 2015 metų ši programa platinama ir franšizės būdu.

„Ši programa skirta tėveliams su vaikais nuo 5 mėnesių iki 2 metų. Ji kviečia tėvelius atrasti vaiko supergalias. Kiekvienas susitikimas yra: multisensorinė žaidinimų sesija (mama arba tėtis su vaiku muzikuoja, piešia, mokosi, juda ir t. t.) plius trumpas seminaras kuria nors ankstyvojo ugdymo tema (pavyzdžiui, judėjimo dėsnis, muzika, pasakos, vaiko aistros, medijos vaiko gyvenime ir t. t.). Po kiekvieno susitikimo pridedamas lapas su namų žaidinimais (užduotys susijusios su skirtingomis sritimis ir temomis, skirtos žaisti namie).

Programos misija – ne tik surengti šeimai nepaprastą patyrimą, bet ir supažindinti su esminiais pirmojo septynmečio dėsniais vaiko gyvenime, kad ateityje jie patys galėtų priimti sprendimus dėl vaiko užimtumo. Tam, kad pavyktų realizuoti milžinišką vaiko potencialą. Juk dauguma tėvelių nori suteikti vaikui viską, kas geriausia, tik nežino kaip. Nuo tėviškos misijos įgyvendinimo juos skiria tik žinios. Jų programoje ir suteikiame“, – pasakoja kūdikių akademijos įkūrėja.

Apie franšizę ir tikrąjį verslą

Šiuo metu „7 intelektų lavinimo programą“ lanko apie 300 šeimų. Nuo jos atsiradimo dienos ją yra baigę jau apie 2500 šeimų. R. Lazdin tikisi, kad programa paplis po visą Lietuvą. Plėsti verslui pasirinktas franšizės modelis.

„Sprendimas imtis franšizės buvo ne tiek mūsų, kiek pirmosios mokytojos dirbančios pagal franšizės sutartį – Rasos Povilavičienės iš Panevėžio, kuri tuo metu atidarinėjo ankstyvojo ugdymo studiją ir atvykusi į mano seminarą, suprato, kad labai nori programą dėstyti pati. Galima sakyti, kad Rasa privertė mane dalintis.

Vilniuje kūdikių akademijoje „Mažųjų valdos“ dirba kelios mokytojos, kurios turi teisę dėstyti programą tik pas mus centre. Panevėžyje dirba Rasa Povilavičienė, Kaune ir Jonavoje dirba Joana Gudžiūnienė.

Franšizė yra bene vienintelis modelis, jei nori plėstis į kitus miestus, tačiau nenori steigti padalinio arba vadovauti darbuotojui per atstumą. Franšizės gavėjai įprastai patys yra verslūs žmonės, motyvuoti, mokantys organizuoti.

Kai buvau dar studentė lankiau verslumo ugdymo kursus, skaičiau Kiyosakio ir kitų verslo konsultantų knygas. Tuo metu įsidėmėjau skirtumą tarp to, kas yra tikrasis verslas, o kas tėra savisamda. Tikrasis verslas yra sistema, kuri veikia, net kai savininkas veikloje nedalyvauja.

Kai sudarai sutartį ir apmokai franšizės gavėjus – belieka džiaugtis sąskaitų išrašymu ir malonumu vis tobulinti paslaugą. Nereikia samdyti, administruoti, rūpintis klientų paieška. Taigi franšizė vidutiniam verslui yra palyginti lengvas plėtros būdas“, – teigia verslininkė.

Ji pripažįsta, kad franšizė turi ir trūkumų. Pavyzdžiui, yra grėsmė, kad franšizės gavėjas nutars atsisakyti franšizės sutarties ir sukurs „savo“ paslaugą, kuri iš esmės būtų intelektinė vagystė. Tad reikia griežtų sutarčių, teisininkų pagalbos ir nuolatinės priežiūros. Taip pat, anot verslininkės, labai svarbu rasti patikimus ir atsakingus partnerius.

„Iš partnerių reikalaujame nuolatinio tobulėjimo ir indėlio į paslaugos kokybės tobulinimą. Kadangi „7 intelektų lavinimo programa“ yra ne tik mokymas, bet ir potyris, todėl mano nuostata yra nuolat vykstantis pokytis – kiekvienais metais programą atnaujiname“, – pasakoja moteris.

Ateities planuose R. Lazdin regi plėtrą Lietuvoje, tačiau, pasak verslininkės, plėtra neturi kainuoti kokybės. „Norime rasti dar bent penkis kompetentingus mokytojus, kurie programą galėtų dėstyti ir tokiuose Lietuvos miestuose kaip Klaipėda, Šiauliai, Marijampolė, Alytus. Kitų strateginių planų kol kas nenoriu išduoti. Mano esminis principas – plėtra neturi mažinti dėmesingumo klientui ir kokybės“, – sako verslininkė.

Pašnekovę kalbino Aušra Šneiderytė