Programavimo mokyklos „Coding Giants“ siūlo alternatyvų ugdymą

Sekmadienis
2019-08-18
Kiekviename iš mūsų slypi paslėpti talentai ir įgūdžiai, kurių dažnai nepavyksta atskleisti ir išugdyti formaliai švietimo sistemai. Programavimo mokyklų „Coding Giants“ steigėjai siūlo alternatyvą.
 

Kadangi programuotojai vis dar vieni geidžiamiausių specialistų darbo rinkoje, daugelyje valstybių vis labiau klesti programavimo mokyklos, atliepiančios didėjantį programavimo kursų poreikį. Vienas iš tokių alternatyvaus ugdymo vėliavnešių – programavimo mokyklų tinklas „Coding Giants“.

Išsikritalizavo verslo modelį namų rinkoje

Programavimo mokyklą „Coding Giants“ įkūrė keturi ambicingi Varšuvos technikos universiteto, Elektronikos ir informacinių technologijų fakulteto absolventai, savo entuziazmu programavimui norintys užkrėsti kuo daugiau jaunimo. Pirmoji „Coding Giants“ mokykla įsteigta 2015 metais.

„Mūsų tikslas – edukuoti naujausiomis technologijomis ir programavimu besidominčius jaunus žmones. Suteikti jiems aktualius įgūdžius, leisiančius ateityje be didelių rūpesčių prisitaikyti prie modernios darbo rinkos. Be to, manome, kad mokymasis programuoti lavina ne tik skaitmeninius įgūdžius, suteiksiančius geresnę karjeros starto poziciją ateityje, bet svarbiausia – ir loginį mąstymą“, – dalinasi Radosław Kulesza, vienas iš programavimo mokyklos „Coding Giants“ įkūrėjų.

Per pastaruosius ketverius metus „Coding Giants“ įkrėjams, bendradarbiaujant su franšizės gavėjais, pavyko atidaryti daugiau negu 80 programavimo mokyklų Lenkijoje ir užimti lyderiaujančias pozicijas šalies rinkoje. Iš visų šalyje veikiančių programavimo mokyklų 60 yra valdomos paties franšizės davėjo, 26 – franšizės gavėjų. Mokymo paslaugas „Coding Giants“ siūlo 55 Lenkijos miestuose.

Toliau – tarptautiniai vandenys

„Didelį susidomėjimą programavimo kursais stebime ir už Lenkijos ribų. Todėl verslo modelį nusprendėme pasiūlyti ne tik vietiniams verslininkams, bet ir veikiantiems užsienio rinkose. Kalbant apie tarptautinę plėtrą, pirmąją mokyklą už namų rinkos ribų atidarėme Barselonoje, Ispanijoje, – pasakoja R. Kulesza. – Šiuo metu dairomės ir kitų tarptautinių partnerių. Esame pasirengę jiems pasiūlyti tiek master „Coding Giants“ franšizę šaliai ar regionui, tiek vieno padalinio franšizę. Taip pat planuojame ir toliau, parduodami franšizes, tęsti plėtrą Lenkijoje.“

Programavimo milžinų „Coding Giants“ dairosi ir Lietuvoje. Būtinosios pradinės investicijos, franšizės pagrindu steigiant mokyklą Lietuvoje, kaip teigiama, pareikalaus apie 6 tūkst. Eur (įskaitant ir pradinį franšizės mokestį). Master franšizės gavėjo mokesčio dydis priklausys nuo teritorijos, kurioje ketinama veikti. Įdomu tai, kad franšizės gavėjui paliekama galimybė pačiam pasirinkti mėnesinį franšizės mokestį: arba fiksuotas mėnesinis mokestis (bendradarbiavimo pradžioje jis siekia apie 70 Eur), arba sutartas procentas nuo franšizės gavėjo pajamų.

Taip pat franšizės davėjas potencialiam gavėjui kelia reikalavimą turėti ne nemažesnio negu 30 kv. m. ploto patalpas (nuosavas ar nuomojamas) patogioje vietoje. Verslo modelis yra siūlomas vietovėms, kuriose yra daugiau negu 30 tūkst. gyventojų.

„Kadangi veiklos sritis yra specifinė ir reikalauja didelio išmanymo, tikimės, kad franšizės gavėjai turės programavimo patirties ir žinių. Manome, kad programavimo pagrindų turėjimas yra labai svarbus, norint išlaikyti aukštą siūlomos paslaugos kokybę“, – aiškina R. Kulesza.

Savo ruožtu franšizės davėjas gavėjui įsipareigoja perduoti visą „know how“, mokyklos valdymo standartus, suteikti mokomąją ir rinkodarinę medžiagą, prieigą prie programinės įrangos.

Skaičiuojama, kad franšizės gavėjo investicijos atsipirkti turėtų po 6–8 veiklos mėnesių.

Plačiau apie „Coding Giants“ franšizę ir jaunos kartos ugdymą alternatyviais metodais rasite FRANCHISEinfo.lt kataloge.


„Coding Giants“ įkūrė keturi ambicingi Varšuvos technikos universiteto, Elektronikos ir informacinių technologijų fakulteto absolventai.
Franšizavimo konsultantė