Lietuvoje plėstis, parduodant franšizes, ketina nuomojamų biurų tinklas „Regus“
Darbo kultūros tradicijos keičiasi
Pasak Jekaterinos Kosmačevos, tarptautinį darbo erdvių tinklą „Regus“ valdančios kompanijos IWG vadovės Baltijos šalims, darbo kultūros tradicijos keičiasi, ypač svarbus tampa lankstumas, kuris šiandien didžiosios dalies darbuotojų jau yra suvokiamas ne kaip privalumas, o kaip būtinybė.
IWG kompanijos tyrimo rezultatų duomenimis, 71 proc. įmonių mano, kad lanksčios darbo vietos leidžia joms pritraukti daugiau talentų. 77 proc. įmonių teigia, kad lanksčias darbo vietas renkasi vien tam, kad išlaikytų talentus. Įmonių praktika taip pat rodo, kad lankstumas didina ir produktyvumą. Net 85 proc. įmonių tvirtina, kad pradėjus dirbti lanksčiai, jų darbuotojų produktyvumas išaugo.
Į naujus darbuotojų poreikius reaguodamas, tarptautinis biurų ir darbo vietų nuomos tinklas „Regus“ siūlo įvairių verslo aptarnavimo paslaugų spektrą: visiškai įrengtus biurus su administraciniu personalu, virtualius biurus (suteikiant adresą, telefono, fakso numerį ir korespondencijos administravimo paslaugas), konferencijų sales susitikimams, studijas, pritaikytas video konferencijoms ir t. t.
„Regus“ bendradarbystės erdvės nuomojamos itin lanksčiomis sąlygomis: dienai, mėnesiui, metams ar ilgiau, atsižvelgiant į įmonės poreikius. Modernių nuomojamų „Regus“ biurų patalpos prieinamos įvairaus dydžio ir biudžeto įmonėms.
Šiuo metu „Regus“ tinklas vienija daugiau negu 3300 centrus, įsikūrusius daugiau nei 1100 miestų, 110 šalių. Vilniuje savo paslaugas „Regus“ siūlo 4 centruose: „Quadrum“, „Vilnius Park Town“ ir „City“ biurų kompleksuose bei Vilniaus g.
Dirbančių mobiliai daugės
Tvirtindama, kad lanksčių darbo vietų poreikis tik auga, J. Kosmačeva neabejoja „Regus“ plėtros potencialu.
„Lanksčios darbo vietos, arba taip vadinamos bendradarbystės erdvės, – nuolat auganti industrija. „Forbes“ skaičiuoja, kad bendradarbystės rinka kasmet auga 24 proc., o 2022 m. dirbančių mobiliai žmonių skaičius pasieks 1,87 mlrd. Vadinasi, visiems jiems reikės jų poreikius atitinkančių darbo erdvių. Štai todėl beveik visose pagrindinėse miestų gatvėse ateityje dominuos mobilaus darbo erdvės“, – komentuoja J. Kosmačeva.
Prognozuojant žymų mobilaus darbo augimą, verslo aptarnavimo paslaugų teikėjai, natūralu, skuba atsiriekti kuo didesnę rinkos pyrago dalį. Tarp jų – ir „Regus“, plėtrą spartindamas franšizės pardavimais. Šiuo metu „Regus“ dairosi plėtros franšizavimo būdu rinkų.
„Šiuo metu „Regus“ nori akseleruoti globalią plėtrą, bendradarbiaujant su franšizės partneriais. Siekdami tai įgyvendinti, sukūrėme naują globalios franšizės paketą, padėsiantį mūsų partneriams pasiūlyti lanksčias darbo vietas klientams, suteikiant kokybiškas „Regus“ paslaugas ir užtikrinant klientams tokią pačią patirtį, nepriklausomai nuo to, kurioje pasaulio vietoje jie naudojasi „Regus“ paslaugomis“, – glaudų franšizės davėjo bendradarbiavimą su gavėjais žadėdama sako IWG vadovė Baltijos šalims.
Ji tiki, kad pasirinktas franšizavimo būdas įgalins sparčią ir tvarią „Regus“ plėtrą. „Tikrai nesutikčiau su mintimi, kad franšizės verslo modelis pasenęs ir neatliepia rinkos poreikių. Priešingai – neabejoju, kad tai yra naudinga abejoms pusėms: tiek kompanijai, tiek jos partneriams. Užuot dėjus pastangas mėginant išrasti dviratį, jie galės naudotis privalumais, kuriuos suteikia jau patikrintas verslo modelis“, – mano pašnekovė.
Pasak J. Kosmačevos, „Regus“ franšizės pagrindu valdomi centrai jau sėkmingai veikia kai kuriose Europos šalyse, tokiose kaip Jungtinė Karalystė, Ispanija.
Tarp plėtros rinkų – Lietuva
Lietuvoje nemaža dalis žmonių nuotolinį darbą dar vertina atsargiai, abejoja tokio darbo efektyvumu. Tačiau darbo kultūros tradicijas keičia jaunoji karta. Ateityje, anot pašnekovės, taisyklės bus keičiamos dar sparčiau – bendradarbystės erdvių kursis vis daugiau, jų užimtumas tik didės.
„Lietuva – stipri ir sparčiai bręstanti Europos rinka, kur jau nuo 2010 m. sėkmingai vykdome savo veiklą. Tad logiška tikėtis, kad Lietuva taps viena iš galimų „Regus“ franšizės tinklo plėtros rinkų“, – teigia IWG vadovė Baltijos šalims.
Tiesa, ji skuba atkreipti dėmesį į rinkos mažumą. „Nors ir maža, vertinant teisinius, finansinius ir kitus aspektus, Lietuva yra tipinė Europos rinka. Norint eliminuoti rinkos mažumo trūkumą, numatant tvarią plėtrą, prasminga žvelgti į visą Baltijos šalių regioną“, – priduria ji.
J. Kosmačevos tvirtinimu, lanksčių darbo vietų sprendimų teikėjas „Regus“ ambicingų plėtros planų turi ne tik Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse, bet ir globaliai.
„Esame rinkos lyderiai ir tokiais sieksime išlikti. Ir toliau sieksime didinti užimamos rinkos dalį ir būti ten, kur yra mūsų potencialūs klientai“, – ateities planais dalinasi pašnekovė.
visi straipsniai
Trijų metų perspektyvoje Lietuvos nekilnojamojo turto tarpininkavimo rinka bus padalinta į laimėtojus ir pralaimėtojus.
Amerikiečių nekilnojamojo turto milžinė „RE/MAX“ Didžiosios Britanijos nekilnojamojo turto agentams siūlo prisijungti prie franšizės tinklo už gerokai mažesnę kainą.
„Pasaulis – mažas, o užkariauti jį gali ir lietuviško kapitalo įmonė“, – įsitikinę „Capital Realty“ vadovai.
skaitomiausi
Tarp užsienietiškas franšizes įsigijusių Lietuvos įmonių – ir verslo milžinai, ir nykštukai.
Franšizavimas pasižymi įvairiomis taikymo praktikomis, nuo kurių išmanymo ir gebėjimo adaptuoti priklauso kiekvieno franšizuojamo verslo sėkmė.
Nauju vardu perkrikštytas kavinių tinklas „Caffeine Roasters“ (buvęs „Coffee Inn“) ketina pradėti naują etapą – intensyvins plėtrą, užsienyje parduodamas franšizes.
Dažniausiai franšizavimas apibūdinamas „verslo tiražavimo“ ar „verslo klonavimo“ alegorijomis, o kokios asociacijos kyla Jums?
Franšizės sėkmė daugiausia priklauso nuo glaudaus franšizės davėjo ir gavėjo bendradarbiavimo, kuris pradedamas franšizės pirkimu–pardavimu.