IKEA plečiasi į Latviją

Tai bus antroji IKEA franšizė Baltijos šalyse. Pirmoji buvo atidaryta Vilniuje 2013 m. IKEA parduotuvės Latvijoje statybos bus pradėtos gegužę, atidaryti planuojama 2018 m. rugpjūčio pabaigoje.
Ketvirtadienis
2017-02-02
Bus atidaryta dar viena IKEA Baltijos šalyse – šįkart netoli Rygos.
 

IKEA Latvijoje pagal franšizės sutartį su IKEA koncepcijos savininke, įskaitant IKEA prekės ženklus, „Inter IKEA Systems BV“ valdys bendrovė SIA „Paul Mason Properties“, kuri į naujos parduotuvės atidarymą ketina investuoti maždaug 60 mln. Eur.

Planuose didelės investicijos į infrastruktūrą ir naujas darbo vietas

Planuojama, kad pirmosios Latvijoje IKEA parduotuvės plotas sieks beveik 35 tūkst. kv. m. Naujoji IKEA turėtų iškilti Stopinės rajone, greta Rygos, Juglas ir Bikernieku gatvių sankryžoje, priešais prekybos centrą „Rimi“.

Didelis dėmesys bus skiriamas gatvių infrastruktūrai – privažiavimams prie parduotuvės ir stovėjimo aikštelei, kurioje ketinama talpinti daugiau nei tūkstantį automobilių. Į šią gatvių infrastruktūrą įsipareigojo investuoti 500 tūkst. Eur ir Rygos savivaldybė.

Skelbiama, kad statybų metu bus sukurta apie 300 naujų darbo vietų, o naujai atidarytoje baldų parduotuvėje bus įdarbinta maždaug 400 asmenų. Pasak pranešimo, IKEA parduotuvėje bus siūloma bemaž 9 tūkst. prekių. Parduotuvės lankytojus taip pat kvies 450-ies vietų restoranas.

Tai bus antroji IKEA franšizė Baltijos šalyse. Pirmoji buvo atidaryta Vilniuje 2013 m. – investicijos į 26.500 kv. m. parduotuvę siekė 44 mln. Eur.

Sieks atitikti IKEA standartus ir pritraukti kaimynines rinkas

Tikimasi, kad būsima IKEA Latvijoje pritrauks didelį srautą pirkėjų ne tik iš vietinių Latvijos apylinkių, bet ir pirkėjus iš Estijos, kuriems šiuo metu artimiausios IKEA baldų parduotuvės yra Lietuvoje ar Skandinavijos šalyse.

Naujai kuriama IKEA Latvijoje bus standartinės išvaizdos bei atitiks vieningą šio prekės ženklo verslo kultūrą. IKEA franšizė suteikia teisę ne tik į patikrintą verslo modelį bei versle diegiamas technologijas, bet ir į visapusišką „Inter IKEA Systems BV“ paramą – organizuojamus mokymus darbuotojams, architektūrinius ir dizaino sprendimus, vykdomus rinkos tyrimus, taikomas rinkodaros priemones, pavyzdžiui, leidžiamą bendrą IKEA katalogą, kuriamas internetines svetaines, mobiliąsias programėles ir t. t.

Šiuo metu veikia 392 IKEA parduotuvės 48-iose pasaulio šalyse. Visos IKEA įmonių grupės 2016-ųjų metų apyvarta siekė 36 mlrd. Eur. IKEA parduotuvėse iš viso dirba 183 tūkst. darbuotojų.

IKEA pirkimo procesą sugebėjo paversti išskirtiniu – kiekviena parduotuvė kviečia tarsi į baldų ir namų prekių parodą.

IKEA parduotuvės Latvijoje statybos bus pradėtos gegužę, atidaryti planuojama 2018 m. rugpjūčio pabaigoje.

Naujienomis dalinasi franšizavimo portalas FranchiseINFO.lv.


Franšizavimo konsultantė

populiariausi forume