„Capital“ biurų restruktūrizacija: tarpininkavimo veiklą pradeda naujas biuras
Dar kovą skelbti kiti tinklo konsolidacijos atvejai. Tuo metu viešojoje erdvėje kalbėta, kad prie „Capital 300“ prisijungė „Capital Town“, o prie „Capital Vilnius“ – „Capital One“. Dabar pranešama, kad „Capital 300“ susijungia su „Capital Andinvest“ ir tampa „Capital Smart“. Apie tai kalbamės su naujo biuro vadove Greta Bakūniene.
Sutapo požiūris
„Susijungimas buvo tarsi savaime suprantamas. Pasikalbėjus abiejų įmonių valdytojams, pastebėta, kad partnerius vienija bendras požiūris į darbą, nekilnojamojo turto rinką, agentūros valdymą, apskritai brokerio paslaugos teikimą klientams, patį brokerį. Bendri interesai ir nulėmė susijungimą“, – kokia buvo susijungimo priežastis, komentuoja „Capital Smart“ vadovė.
Pašnekovė neabejoja, kad susijungimas yra naudingas visoms pusėms – ir biurų valdytojams, ir darbuotojams, ir, svarbiausia – klientams. Anot jos, „Capital Smart“ dabar – vienas iš stipriausių „Capital“ biurų.
Kaip ir iki susijungimo, taip ir po jo biuras veiklą tęs pagal franšizę, kurios davėjas yra „Capital Realty“.
Biurų susijungimą, anot pašnekovės, stipriai palaikė ir „Capital Realty“.
Identitetą išsaugos
Konsolidacija, žinoma, paprastai kainuoja prijungto biuro identitetą. Tačiau, pasak pašnekovės, šįkart, net ir sujungus biurus, vertybiškai mažai kas keisis.
„Abu biurai išsiskiria dideliu dėmesiu kokybei. Šis tikslas – teikti kokybiškas paslaugas – išlieka vienas svarbiausių ir po susijungimo. Giliu mūsų įsitikinimu, nekilnojamojo turto pardavimo paslauga nesibaigia skelbimo įdėjimu. Siekiame paslaugą teikti visapusiškai, užtikrinti, kad visas objekto pardavimo ar pirkimo procesas vyktų kiek įmanoma sklandžiau. Nuolat diskutuojame, mokomės, kaip klientui suteikti geriausią patirtį“, – tvirtina G. Bakūnienė.
Net ir to paties tinklo biurams turėti išskirtinį identitetą, anot pašnekovės, yra naudinga. Tačiau biuro viduje išskirtinumai turėtų būti kiek įmanoma eliminuojami.
„Kiekvienas biuras yra panašus, bet tuo pačiu ir skirtingas – su savo vidiniais standartais, vidine kokybės vertinimo sistema. Visgi atsiradus išskirtinumams viduje, kartu atsiranda ir vidinė konkurencija. O mums to tikrai nereikia. Todėl siekiame, kad visi biuro darbuotojai dirbtų pagal vienodus standartus, vadovautųsi tokiais pat kokybės principais. Esame išsikristalizavę geriausias klientų aptarnavimo patirtis ir jas visi – tiek biuro naujokai, tiek senbuviai – sutartinai taikome tarpininkavimo veikloje“, – pasakoja „Capital Smart“ vadovė.
Reakcijos geros
Nepriklausomai nuo pokyčio reikšmingumo, tai neišvengiamai turi įtakos komandai, jos atmosferai, pagaliau ir rezultatams. Tad G. Bakūnienė akcentuoja, kad dedama daug pastangų, siekiant įsiklausyti į komandos narių reakcijas dėl biurų susijungimo, atsižvelgti į jas.
„Šiuo metu dar gyvename pereinamuoju laikotarpiu. Dar laukiame, kol galėsime įsikelti į naujas patalpas. Tačiau jau turime bendrus susirinkimus, bendras veiklas, padėsiančias paskatinti komandos narius bendradarbiauti. Nuo to momento, kai paskelbėme žinią, kad bus vykdomas susijungimas, esame atidūs savo darbuotojams, stengiamės informuoti, išklausyti. Nuogąstavimus, nerimą, nežinomybes, kodėl vykdomas susijungimas ir kokia iš to nauda, išsklaidome kalbėjimu“, – dalinasi pašnekovė.
Susijungimas automatiškai nulėmė komandos pagausėjimą. O padidėjęs profesionalų skaičius komandoje, G. Bakūnienės teigimu, kiekvieną paskatins daugiau stengtis.
„Buvimas vienoje nedidelėje komandoje ilgainiui sukuria tam tikrą komfortą. Ilgainiui žmonės pradeda mažiau konkuruoti vieni su kitais, galbūt pradeda dėti mažiau pastangų, atlikdami savo darbą. Padidėjus komandai, po vienu stogu susiburia daugiau profesionalų. Yra daugiau žmonių, į ką galima lygiuotis. Tokiu atveju atsiranda ir daugiau stimulo parodyti aukštesnį lygį“, – mano „Capital Smart“ vadovė.
Teikia visą paslaugos paketą
Paklausta, kokia kryptimi judės „Capital Smart“, pirmiausia pašnekovė pabrėžia visapusišką paslaugos teikimą klientams.
„Klientai kuo toliau, tuo labiau yra išsilavinę, jie supranta rinką, tad ir jų reikalavimai laikui bėgant paslaugos teikėjams didėja. Šiandien žmonės renkasi kokybę, ieško pilnos paslaugos. Tai susiję su gyvenimo būdo pokyčiais: gyvename vis greitesniu tempu, nuolatos skubėdami. Todėl, taupydami laiką ir finansus, tikimės gauti pilną paslaugą iš vienų rankų, – šiuolaikinio paslaugos gavėjo profilį apibūdina G. Bakūnienė. – Mūsų manymu, ateityje ir laimės tie nekilnojamojo turto tarpininkavimo rinkos žaidėjai, kurie atlieps šiuos lūkesčius ir siūlys pilnas, kokybiškas paslaugas. Šia kryptimi siekiame judėti ir mes, ir apskritai visas „Capital“ tinklas. O būdami tinklo dalimi ir bendradarbiaudami su ta pačia kryptimi judančiais partneriais, jau galime užtikrinti platesnio spektro paslaugas. Jau teikiame nebe tik nekilnojamojo turto pirkimo ir pardavimo paslaugą, bet ir papildomas paslaugas – tas, kurios taip pat labai aktualios, perkant ar parduodant nekilnojamojo turto objektą. Pavyzdžiui, turto vertinimas, apdaila, draudimas ar kreditas.“
Nekilnojamojo turto tarpininkavimo rinka, palyginti kokia buvo prieš dešimtmetį ir dabar, stipriai skiriasi. Šiandien ji, G. Bakūnienės įsitikinimu, kur kas brandesnė: yra stiprūs žaidėjai, kurie verčia vienas kitą pasitempti, suteikti daugiausia papildomos vertės klientui. O žaidėjams stipriai įsibėgėjus, vertė klientui tik didės.
Šiuo metu Lietuvoje veikia 28 „Capital“ biurai. Iš viso tinkle dirba per 500 nekilnojamojo turto profesionalų. Pernai bendrovės sudarytų sandorių skaičius buvo rekordinis ir siekė 10 tūkst. sandorių per metus, o turto parduota už 256 mln. Eur.
visi straipsniai
Trijų metų perspektyvoje Lietuvos nekilnojamojo turto tarpininkavimo rinka bus padalinta į laimėtojus ir pralaimėtojus.
Amerikiečių nekilnojamojo turto milžinė „RE/MAX“ Didžiosios Britanijos nekilnojamojo turto agentams siūlo prisijungti prie franšizės tinklo už gerokai mažesnę kainą.
„Pasaulis – mažas, o užkariauti jį gali ir lietuviško kapitalo įmonė“, – įsitikinę „Capital Realty“ vadovai.
skaitomiausi
Aplinka, kurioje bus plėtojama verslo veikla, turėtų būti vertinama ne tik pagal vidinius franšizės davėjo verslo veiksnius, bet ir sektoriaus bei rinkos.
Nauju vardu perkrikštytas kavinių tinklas „Caffeine Roasters“ (buvęs „Coffee Inn“) ketina pradėti naują etapą – intensyvins plėtrą, užsienyje parduodamas franšizes.
Žinomas politikas, buvęs Vilniaus meras, sėkmingas verslininkas. Tokiam Artūro Zuoko pristatymui trūksta dar vienos detalės. Mat jis dar ir franšizės gavėjas.
Tarp užsienietiškas franšizes įsigijusių Lietuvos įmonių – ir verslo milžinai, ir nykštukai.
Franšizės sėkmė daugiausia priklauso nuo glaudaus franšizės davėjo ir gavėjo bendradarbiavimo, kuris pradedamas franšizės pirkimu–pardavimu.