Rinkodaros verslas „Instead OF“ sujungs inovatyviausius

Penktadienis
2018-01-26
Rinkos naujokas „Instead OF“ pasiūlė platformą, apjungsiančią inovatyvių maisto produktų gamintojus.
 

Keičia požiūrį į kasdienius produktus

Bendrovės „Instead OF“ generalinis direktorius Antanas Toliušis pastebi, kad verslo idėja negimė pernakt – ji buvo ilgai brandinta, turėjo užaugti. „Idėja sukurti „Instead OF“ prekės ženklą kilo, pirma, iš noro pasiūlyti klientui inovatyvius maisto produktus vienoje platformoje – kol kas kalbame apie internetinę prekybą, tačiau mūsų vizija siekia ir „Instead OF“ fizinės parduotuvės kūrimą, galiausiai ir jos franšizės pardavimus visame pasaulyje. Antra, iš noro pasiūlyti ne tik inovatyvius, bet išskirtinio vardo produktus, todėl susikoncentravome į rinkodarą ir tinklinės sistemos kūrimą“, – verslo idėjos gimimą komentuoja A. Toliušis.

Pradėti verslą, A. Toliušio teigimu, galima keliais būdais – „Instead OF“ atveju pradedama nuo paties prekės ženklo, kuris ženklins išskirtinį asortimentą. „Mūsų siūlomi produktai – prabangos prekės, geriausios savo kategorijoje arba net keičiančios savo kategoriją“, – būtent taip generalinis direktorius apibūdina produktus, kurie papuošti „Instead OF“ žodžių junginiu.

Rinkai pirmiausia buvo pristatytas „Intead OF honey“ medus, pagardintas neįprastu ingredientu – kanabinoidais, kurie turi gydomųjų, sveikatai reikalingų medžiagų. Asortimentą taip pat jau papildė „Instead OF sweets“ saldainiai su su baobabais, gvaraninėmis paulinijomis ir dar ne vienu mūsų ausims egzotiškai skambančiu ingredientu. A. Toliušis tikina, kad visai netrukus rinkai bus pristatytas ir sveikatai naudingas skystas „Instead OF snacks“ užkandis. Pastarasis, anot verslininko, bus labiau orientuotas į užsienio rinkas.

„Kol kas tai tik mūsų vienerių metų veiklos rezultatas. Vis dar esame augimo stadijoje ir nuolat ieškome naujų gamintojų-partnerių, kurie patikėtų mūsų potencialu ir savo kurtus inovatyvius gaminius pavadintų „Instead OF“ vardu“, – dėsto „Instead OF“ generalinis direktorius.

Plėtra planuojama trimis etapais, paskutinis jų – franšizavimas

Paklaustas apie verslo plėtros ambiciją, A. Toliušis trumpai taria: „Užkariauti didžiąsias pasaulio sostines“. Tą, pasak verslininko, planuojama padaryti trimis etapais. „Dabar esame pirmajame etape – tai yra kuriame prekės ženklą bei ieškome naujų gamintojų. Antrajame etape ieškosime kūrėjų, kurie norėtų bendradarbiauti su mūsų jau esamais partneriais ir norėtų pasinaudoti mūsų prekės ženklu. Galiausiai, trečiajame etape atsiranda franšizė.

Kalbu apie fizinės „Instead OF store“ parduotuvės franšizavimą. Butikų, siūlančių stilingą vienetinę produkciją, paklausa pasauliniu mastu didėja ir, tikėtina, toliau tebedidės. Todėl, mano galva, „Instead OF store“ parduotuvės yra labai perspektyvios“, – įsitikinęs A. Toliušis.

Franšizės žavi „žvėriškos“ plėtros galimybe

Generalinis direktorius dėstydamas verslo plėtros, parduodant franšizes, pasirinkimą, pirmiausia, atkreipia dėmesį į tai, kad „Instead OF“ prekės ženklas yra konstruojamas ne tik lietuviams. Tai, pasak jo, nebus prekės ženklas žinomas tik vietinėje rinkoje, jis pretenduos į žinomumą visame pasaulyje.

„Franšizė, mano supratimu, yra puikus įrankis tai įgyvendinti. Suradę užsienio šalyse vietinius atstovus, kurie patikės mumis ir kuriais patikėsime mes patys, galėsime greičiau plėstis ir skleisti žinią apie „Instead OF“ pasauliniu mastu. Veikiant ir plečiantis tik savo jėgomis gali prireikti begalės metų išėjimui už namų rinkos ribų“, – teigia A. Toiušis.

A. Toliušis pripažįsta, kad Lietuvoje franšizavimas dar kol kas nėra labai madingas ar populiarus įrankis versle, tačiau kartu su kolegomis analizuodami įvairius franšizavimo sėkmės ar nesėkmes atvejus, atranda ne tik „žvėriškos“ plėtros, bet ir kitus šio verslo modelio privalumus.

„Nuoseklus sąmoningas ėjimas link franšizės padeda susitvarkyti verslo procesus įmonės viduje. Kuomet pradedi aprašinėti savo verslo procesus, kartu juos ir analizuoji, o kuomet analizuoji, esi priverstas juos struktūrizuoti, sudėlioti viską į teisingas lentynėles“, – pastebi verslininkas.

Kol kas dar per drąsu kalbėti apie tikslų franšizės pristatymą rinkai

Paklaustas, ar plėtros etapai yra apibrėžti laiko intervalais ir kada gi būtų galima tikėtis „Instead OF store“ franšizės pristatymo rinkai, A. Toliušis tik gūžteli pečiais. „Šiuo metu apie franšizę galime kalbėti tik kaip apie strateginę kryptį, kuria esame pasiryžę judėti, – atvirauja jis. – Kadangi pati „Instead OF“ verslo struktūra dar nėra iki galo išplėtota, franšizės pasiūlymo planai dar ir nėra konkretizuojami. Jie egzistuoja kol kas labiau idėjiniame lygmenyje. Tačiau preliminariai esame nusibrėžę, kad franšizės koncepciją kursime 5-7 metų laikotarpyje.“


Žurnalistė

populiariausi forume