Programavimo mokykla „Coders Lab“ veiklą pradėjo 2011 m. Šioje mokykloje mokoma ypač intensyviai ir koncentruotai – turinys sukurtas toks, kad kuo greičiau duotų startą absolventų karjeros pokyčiams. Praktika rodo, kad „Coders Lab“ absolventai, ieškodami darbo, ilgai neužtrunka – net 82 proc. absolventų įsidarbina vos per tris mėnesius po mokymų. Skaičiuojama, kad intensyvius „Coders Lab“ kursus nuo 2013 m. iš viso baigė daugiau negu 43000 programuotojų.
Pasiekę sėkmę namų rinkoje, „Coders Lab“ ambicingai ryžosi planuoti globalią plėtrą franšizavimo būdu.
Pirmąja užsienio rinka, kurioje „Coders Lab“ pradėjo veikti franšizės pagrindu, tapo Rumunija. Čia franšizę įsigijo didžiausias šalyje darbo paieškos portalas „eJobs“. Pirmieji „Coders Lab“ kursai – Front-End ir Back-End – Bukarešte (Rumunija) pradėti organizuoti gegužę (po šešių mėnesių po franšizės sutarties pasirašymo).
Netrukus programavimo mokykla „Coders Lab“ savo paslaugas pasiūlys ir Indonezijoje. Franšizės sutartis psirašyta su bendrove „Koding Next“. „Koding Next“ jau teikia programavimo mokymų paslaugas vaikams ir paaugliams Indonezijoje. „Coders Lab“ franšizė leis jiems praplėsti savo veiklos profilį, pasiūlant mokymus ir suaugusiems.
„Indonezijoje egzistuoja didelis programuotojų poreikis, žmonės nuolat dairosi galimybių, leisiančių pagerinti jų profesinius įgūdžius, tad esame tikri, kad „Coders Lab“ čia susilauks didelės sėkmės. Neabejojame, kad mūsų laukia ne vieneri metai abipusiai naudingo bendradarbiavimo su „Coders Lab“, ir tikime, kad Indonezija netrukus taps viena iš svarbiausių „Coders Lab“ plėtros rinkų“, – sako Bartek Wasik, bendrovės „Koding Next“ įkūrėjas.
Indonezijoje „Coders Lab“ startuos su trijų programavimo kursų – JavaScript, Java ir Back-End – paketu. Viliamasi daug susidomėjimo sulaukti iš didžiųjų korporacijų. Jau dabar, kaip teigia „Koding Next“ įkūrėjas, iš kompanijų, kurioms programuotojų trūkumo rinkoje problema opiausia, sulaukiama daug užklausų dėl programavimo mokymų suaugusiems.
Sandorio metu „Koding Next“ įgijo teisę veikti pagal „Coders Lab“ franšizę Indonezijos sostinėje – Džakartoje, kurioje gyvena beveik 32 mln. žmonių.
„Žengimas į Indoneziją – tai strateginis žingsnis, siekiant tarptautinės plėtros. Esame tikri, kad „Koding Next“, pasinaudodama savo ankstesne patirtimi, sėkmingai pritrauks klientus. Indonezija labai didelė ir perspektyvi. Jau dabar joje yra sutelktas didelis informacinių technologijų sektoriaus potencialas. Programavimo mokykla „Coders Lab“ neabejotinai padės vietinėms bendrovėms edukuoti savo darbuotojus, pagilinant jų žinias ar perkvalifikuojant“, – sako Marcin Tchórzewski, „Coders Lab“ įkūrėjas ir vadovas.
„Coders Lab“ franšizės davėjas rūpinasi viskuo, idant palengvintų programavimo mokyklos steigimą: rinkodara ir vadybos įrankiais, mokomąja medžiaga, ekspertizės ir „know how“ perdavimu. Franšizės gavėjas, savo ruožtu, turi suburti komandą, atsakingą už kasdienes operacijas mokykloje.
„Savo verslo koncepciją matome kaip puikią galimybę jau rinkoje veikiančioms kompanijoms, kurios norėtų papildyti savo veiklų portfelį ir padidinti savo pajamas. „Coders Lab“ verslo modelis gali puikiai pasitarnauti įmonėms, veikiančioms švietimo sektoriuje, siūlančioms technologinius sprendimus ar siūlančias įdarbinimo paslaugas“, – sako Grzegorz Morawski, „Coders Lab“ franšizės vadovas.
Franšizės gavėjų, norinčių praplėsti savo kompetencijų sritis, steigiant programavimo mokyklas ir ugdant IT žinioms imlią kartą, „Coders Lab“ ieško ir kitur. Kaip teigia franšizės davėjas, šiuo metu prioritetinėmis kryptimis yra laikoma Švedija, Ispanija, Austrija, Vokietija, Čekijos Respublika, Vengrija, Balkanų ir Baltijos šalys.
Plačiau apie „Coders Lab“ franšizę rasite FRANCHISEinfo.lt kataloge.
visi straipsniai
- „Kai mes atidarėme pirmąjį „Museum of Senses“, net negalvojome, kad tai galėtų išaugti į franšizės verslo modelį. Mūsų idėja vystėsi stulbinamu greičiu, todėl galvoti apie kitus verslo sprendimus, nebuvo kada“, - teigia „Museum of Senses“ bendrasavininkas Dejan Grbić.
Ne tik suteikti ikimokyklinį ir bendrąjį išsilavinimą, tokį, koks jis yra reglamentuotas šalyje, bet ir sustiprintai ugdyti kalbinius (vietinės ir anglų k.) įgūdžius – tai, ko siekia „Maple Bear“.
Vilniaus verslo kolegija, siekdama atliepti naujausias tendencijas, su „SEO akademija“ sudarė franšizės sandorį dėl SEO specialisto mokymų programos įsigijimo.
Kiekviename iš mūsų slypi paslėpti talentai ir įgūdžiai, kurių dažnai nepavyksta atskleisti ir išugdyti formaliai švietimo sistemai. Programavimo mokyklų „Coding Giants“ steigėjai siūlo alternatyvą.
Kol tradicinės švietimo įstaigos snaudžia, nespręsdamos įgūdžių neatitikties darbo rinkai problemos, alternatyvų karjeros kelią kviečia rinktis programavimo mokykla „Coders Lab“.
skaitomiausi
Aplinka, kurioje bus plėtojama verslo veikla, turėtų būti vertinama ne tik pagal vidinius franšizės davėjo verslo veiksnius, bet ir sektoriaus bei rinkos.
Buvimas pasaulinio mažmeninės prekybos tinklo „BiBA“ dalimi tokio pat vardo butiko Vilniuje savininkei Neringai Dragūnaitei kainavo išties daug.
Kepykla „Biržų duona“ verslo vystymui ketina pasitelkti ir franšizės modelį, o šiuo metu tam ruošiama dirva – į franšizę panašios sutartys su partneriais.
Nusprendėte savo verslo pagrindu sukurti franšizę? Tuomet Jums vertėtų išsiaiškinti visus žingsnius, kuriuos turėtumėte atlikti.
Dažniausiai franšizavimas apibūdinamas „verslo tiražavimo“ ar „verslo klonavimo“ alegorijomis, o kokios asociacijos kyla Jums?