„Ikea“ skaitmeninės plėtros komanda susibūrė Vilniuje
Pranešama, kad formuojant skaitmeninę komandą, bus siekiama atliepti augančius skaitmeninių sprendimų poreikius. Naujai skaitmeninės plėtros komandai keliamas pagrindinis tikslas – spartinti Švedijos baldų prekybos mažmenininkės „Ikea“ veiklos skaitmenizavimą keturiose šalyse: Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Islandijoje. Tikimasi, kad kryptingai investuojant, „Ikea“ franšizės gavėjui pavyks tapti skaitmeninės mažmeninės baldų prekybos lyderiu minėtose rinkose. Skaitmeninės plėtros komandoje darbą jau pradėjo aštuoni darbuotojai. Netrukus, kaip teigiama, prie komandos turėtų prisijungti ir daugiau specialistų.
„Skaitmeninės plėtros komanda turės dvi pagrindines užduotis: pirma, gerinti vartotojų patirtį ir fiziniuose, ir skaitmeniniuose prekybos kanaluose, antra, padidinti veiklos efektyvumą „Ikea“ padaliniuose Baltijos šalyse ir Islandijoje. Ilgalaikis šios komandos steigimo tikslas – skaitmenizavimą paversti standartiniu mūsų kasdienio darbo principu. Trumpuoju laikotarpiu norime patobulinti kasdienę mūsų verslo procesų organizaciją. Šiuo metu komanda planuoja jau daugiau negu 150 projektų, padėsiančių organizacijai ugdyti skaitmenines kompetencijas“, – teigia Ölvir S. Sveinsson, „Ikea“ informacinių technologijų vadovas Baltijos šalims ir Islandijai.
Šiuo metu „Ikea“ franšizės gavėjas į skaitmeninės plėtros komandą Vilniuje ieško dar šešių naujų specialistų. Pageidaujama, kad kandidatai į specialisto poziciją turėtų projektų valdymo, tinklaveikos, „Microsoft Dynamics NAV“ ir programavimo patirties. Ö. S. Sveinsson teigimu, specialistų ieškoma tiek Lietuvoje, tiek kitose šalyse.
Prognozuojama, kad franšizės gavėjo investicijos į „Ikea“ skaitmenizavimą visose keturiose šalyse – Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Islandijoje – 2019 m. sieks 0,5 mln. Eur. Kitais metais investicijas, skirtas skaitmenizavimui, planuojama didinti iki 1 mln. Eur.
Pastebėtina, kad elektroninės „Ikea“ baldų prekybos sistemos bandymai Baltijos šalyse ir Islandijoje jau sėkmingai pradėti. Kalbant apie Lietuvą, registruoti puslapio „ikea.lt“ vartotojai ir lojalumo programos „Ikea family“ nariai jau turi galimybę apsipirkti internetu. Skaitmeninės plėtros komandai išbandžius įvairius elektroninės prekybos būdus, procesus, įrankius, elektroninė „Ikea“ parduotuvė taps prieinama ir visiems šalies gyventojams.
„Skaitmenizavimo projektus jau esame sėkmingai įgyvendinę tiek Baltijos šalyse, tiek Islandijoje, tačiau kartu su nauja komanda pokyčius tikimės paspartinti ir geriau atliepti augančius skaitmeninių sprendimų poreikius“, – sako Ö. S. Sveinsson. Anot informacinių technologijų vadovo, planuojami skaitmeniniai projektai bus orientuoti į naujus sprendimus internetiniame puslapyje ir elektroninės prekybos sistemą Baltijos šalyse ir Islandijoje.
Šiuo metu Baltijos šalyse veikia dvi fizinės „Ikea“ parduotuvės – Vilniuje ir Rygoje. Lietuvoje taip pat veikia ir dvi prekių užsakymo ir atsiėmimo vietos. Estijoje veiklą „Ikea“ planuoja pradėti nuo elektroninės parduotuvės.
1943-aisiais veiklą pradėjusi „Ikea“ dabar laikoma didžiausia pasaulyje prekių namams mažmenininke. Pasaulyje veiklą „Ikea“ vykdo daugiau nei 50-yje valstybių ir valdo daugiau nei 420 fizinių parduotuvių.
Metų pradžioje skelbta, kad 2019 metais „Ikea“ planuose – apie 15 naujų fizinių parduotuvių. Plėtra numatoma ne tik jau bendrovei pažįstamose rinkose, bet ir naujose: Meksikoje, Ukrainoje, Puerto Rike, Omane, Liuksemburge, Makao ir Filipinuose.
visi straipsniai
Tarptautinė kelionių organizavimo milžinė TUI pagaliau įžengė ir į Baltijos šalis. TUI Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje atstovaus franšizės pagrindu veikianti įmonė „TT Baltics“.
Naujos pramogos Lietuvoje ir plėtra į užsienį – tokią viziją artimoje ateityje mato didžiausio miško pramogų parkų tinklo Lietuvoje „UNO Parks“ įkūrėjas Marijus Krasnickas.
Žurnalų versle, kitaip nei laikraščių, globalizacija veikia jau seniai, tad ir užsienio leidėjų franšizės Lietuvoje – įprasta.
Žingsniuoti savarankiškai ar tapti tarptautinio tinklo dalimi? Vilnietis renginių ir mokymų organizatorius Darius Lomsargis nusprendė surizikuoti ir pasirinko pastarąjį variantą.
Lietuvos lengvųjų ir krovininių automobilių rinkoje ir toliau fiksuojamos į viršų kylančios augimo kreivės. Tad nenuostabu, rinka patraukli ir tarptautiniams tinklams.
skaitomiausi
Aplinka, kurioje bus plėtojama verslo veikla, turėtų būti vertinama ne tik pagal vidinius franšizės davėjo verslo veiksnius, bet ir sektoriaus bei rinkos.
Buvimas pasaulinio mažmeninės prekybos tinklo „BiBA“ dalimi tokio pat vardo butiko Vilniuje savininkei Neringai Dragūnaitei kainavo išties daug.
Kepykla „Biržų duona“ verslo vystymui ketina pasitelkti ir franšizės modelį, o šiuo metu tam ruošiama dirva – į franšizę panašios sutartys su partneriais.
Nusprendėte savo verslo pagrindu sukurti franšizę? Tuomet Jums vertėtų išsiaiškinti visus žingsnius, kuriuos turėtumėte atlikti.
Dažniausiai franšizavimas apibūdinamas „verslo tiražavimo“ ar „verslo klonavimo“ alegorijomis, o kokios asociacijos kyla Jums?