„Coders Lab“ – startas karjeros pokyčiams

Daugiau negu 80 proc. „Coders Lab“ absolventų pradeda naują karjeros etapą vos per tris mėnesius po kursų baigimo.
Sekmadienis
2019-06-16
Kol tradicinės švietimo įstaigos snaudžia, nespręsdamos įgūdžių neatitikties darbo rinkai problemos, alternatyvų karjeros kelią kviečia rinktis programavimo mokykla „Coders Lab“.
 

Nuo tarnystės kariuomenėje prie IT

Vienas iš „Coders Lab“ sėkmės, keičiant karjerą, istorijų herojų – Karol Sobieraj. Dvejus metus profesionaliu karininku buvęs K. Sobieraj ryžosi karjeros pokyčiui, kadangi tarnystė kariuomenėje, anot jo, buvo pernelyg kupina rutinos, neteikianti daug tobulėjimo galimybių.

„Niekada anksčiau savęs nesiejau su informacinių technologijų industrija. Visgi, stebint darbo rinkos tendencijas, nusprendžiau išmėginti jėgas sau neįprastame programinės įrangos testuotojo amplua“, – sako K. Sobieraj.

Šį amplua atitinkantis kursas „Coders Lab“ mokykloje tetruko dvi savaites. Tiesa, kursas buvo ypač intensyvus ir koncentruotas labiau į praktines, o ne teorines žinias. Baigęs kursą K. Sobieraj gavo visame pasaulyje pripažįstamą ISTQB sertifikatą.

„Programinės įrangos testuotojo darbą tarptautinėje telekomunikacijų bendrovėje radau vos per 10 dienų po kurso baigimo, – prisimena K. Sobieraj ir linki kiekvienam išdrįsti keisti karjerą, jei dabartinė – netenkina.

Įkvėpta programavimo

Kita „Coders Lab“ sėkmės istorijos herojė Ula Duda pažintį su programavimu pradėjo dirbdama techninių dokumentų vertimų biure.

„Tuo metu daugiausia dirbau energetikos srityje, bet teko prisidėti ir prie IT projektų, kur atlikau vidaus procesų analizes. Tai ir buvo tas momentas, kai pradėjau į užduotis žvelgti iš programuotojo perspektyvos ir išties tuo susidomėjau, – teigia ji. – Netrukus pamėginau mokytis savarankiškai Front-End programavimo. Tam skyriau tris–keturis mėnesius, bet rezultatais stipriai nesidžiaugiau. Tada mano draugė, „Coders Lab“ absolventė, rekomendavo pamėginti kursus.“

Anot moters, „Coders Lab“ kursai ją sudomino vien dėl to, kad leido persikvalifikuoti per labai trumpą laiką.

„Kursų metu ne tik gavau prieigą prie gausybės IT srities žinių, bet ir išsigryninau savo profesinę kryptį. Jeigu būčiau tęsusi savarankišką mokymąsi, nepaisant įvairios medžiagos prieinamumo internete, nebūčiau taip greitai ir taip efektyviai išmokusi, – sako ji. – Be to, kursuose susipažinau ir su savo dabartiniu darbdaviu – jis dalyvavo mūsų grupės baigiamųjų projektų pristatymuose. Mano baigiamasis darbas jam paliko didelį įspūdį, tad sulaukiau jo skambučio jau kitą savaitę.“

Išskirtinė galimybė

„Coders Lab“ mokyklose mes siūlome ne tik programavimo kursus, bet realią galimybę pakeisti savo karjerą ir žengti daug žadančiu programuotojo profesijos keliu. Statistika kalba pati už save: daugiau negu 80 proc. „Coders Lab“ absolventų pradeda naują karjeros etapą vos per tris mėnesius po kursų baigimo“, – teigia Grzegorz Morawski, „Coders Lab“ franšizės vadovas.

Tai, kad absolventai yra kuo puikiausiai pasirengę darbo rinkai vos pabaigę kursus, išskiria „Coders Lab“ iš tradicinių švietimo įstaigų. Pasirengimą parodo ne tik įgytas sertifikatas, bet kursų metu sukauptas savo darbų portfolio, kuris įsidarbinimo metu darbdaviams signalizuoja apie kandidato turimus įgūdžius.

„Coders Lab“ misija – ne tik suteikti praktinių, modernių IT žinių, bet ir asistuoti įsidarbinimo proceso metu. To siekdami sukūrėme ir plėtojame absolventams skirtą programą „Career Lab“, kuri pasitarnauja, jiems ieškant darbo. Savo absolventus apmokome, kaip tinkamai paruošti darbų portfolio, kaip parengti gyvenimo aprašymą, galiausiai, kaip elgtis darbo pokalbio metu. Negana to, turime bemaž 300 partnerių tinklą – kompanijų, kurioms rekomenduojame savo absolventus“, – aiškina G. Morawski.

Planuoja plėtrą

Pasiekę sėkmę namų rinkoje (Lenkijoje), šiuo metu „Coders Lab“ planuoja globalią plėtrą ir ieško franšizės gavėjų, norinčių praplėsti savo kompetencijų sritis, steigiant programavimo mokyklas ir ugdant IT žinioms imlią kartą.

Pirmąja rinka, kurioje pradėta veikti franšizės pagrindu, tapo Rumunija. Čia franšizę įsigijo didžiausias šalyje darbo paieškos portalas „eJobs“. Pirmieji „Coders Lab“ kursai – Front-End ir Back-End – Bukarešte pradėti organizuoti gegužę (po šešių mėnesių po franšizės sutarties pasirašymo). Iki 2019 metų pabaigos šioje „Coders Lab“ mokykloje planuojama pasiūlyti 6 naujus kursus.

„Coders Lab“ franšizė yra puikus sprendimas, norintiems pradėti veiklą sparčiai augančioje srityje, suteikiant žmonėms praktines žinias ir įgalinant juos karjeros pokyčiams per labai trumpą laiką“, – tikina G. Morawski.

„Coders Lab“ franšizės davėjas rūpinasi viskuo, idant palengvintų programavimo mokyklos steigimą: rinkodara ir vadybos įrankiais, mokomąja medžiaga, ekspertizės ir „know how“ perdavimu. Franšizės gavėjas, savo ruožtu, turi suburti komandą, atsakingą už kasdienes operacijas mokykloje.

„Savo verslo koncepciją matome kaip puikią galimybę jau rinkoje veikiančioms kompanijoms, kurios norėtų papildyti savo veiklų portfelį ir padidinti savo pajamas. Esame įsitikinę, kad „Coders Lab“ modelis ir jau egzistuojantis partnerių verslas gali sukurti tinkamą sinergiją“, – apibendrina G. Morawski.

Programavimo mokykla „Coders Lab“ veiklą pradėjo 2011 m. 2017 m. skaičiuota, kad intensyvius „Coders Lab“ kursus iš viso baigė daugiau negu 23000 programuotojų.

Plačiau apie „Coders Lab“ franšizę rasite FRANCHISEinfo.lt kataloge.


Sukūrėme ir plėtojame absolventams skirtą programą „Career Lab“, kuri pasitarnauja, jiems ieškant darbo.